centrum@multidental.info +48 604 101 222
RTG w centrum stomatologii Multidental Zielona Góra

RTG, czyli radiowizjografia cyfrowa, jest nowoczesnym systemem diagnostyki cyfrowej. Dzięki tej metodzie możemy wykonywać wewnątrzustne zdjęcia RTG. Służą one do oceny stanu zęba czy też określenia zaawansowania procesu zapalnego. Wykonuje się je również, w celu sprawdzenia wypełnienia kanałów czy oceny skuteczności leczenia.

Zdjęcie rentgenowskie wykonywane jest najczęściej przed planowanym leczeniem kanałowym, usunięciem zęba bądź wykonaniem nowej protezy. Stosowane jest także do diagnozowania zmian patologicznych przy korzeniach oraz do stwierdzania obecności.

Diagnostyka z użyciem RTG jest w pełni bezpieczna dla Pacjenta. Dawka jest na tyle niewielka, że w żaden sposób nie wpływa na jego zdrowie. Lekarz oraz pacjent widzą zdjęcie zęba na monitorze komputera po kilku sekundach od projekcji. Lekarz może wytłumaczyć pacjentowi zmiany w strukturze zęba, które zostały uwidocznione na zdjęciu. Zdjęcie jest archiwizowane na twardym dysku, dzięki temu można porównać postępowanie zmian w czasie oraz efekty leczenia.

Jakość zdjęcia cyfrowego jest dużo lepsza niż zdjęcia tradycyjnego i pozwala na bardzo dokładną analizę sytuacji klinicznej.