centrum@multidental.info +48 604 101 222
Dentysta bezstresowe leczenie dzieci

Stomatologiczne leczenie dzieci wymaga wyjątkowego podejścia, dzieci spotkają u nas cierpliwych i przyjaznych lekarzy oraz asystentki stomatologiczne. W czasie wizyty adaptacyjnej tłumaczymy i pokazujemy dziecku cały gabinet,w tym fotel,narzędzia i aparaturę. Może o wszystko zapytać i wszystkiemu się przyjrzeć. Dentysta opowiada dziecku o leczeniu w formie bajki ,liczy ząbki. Przebieg pierwszej wizyty ma duże znaczenie w nastawieniu dziecka na stomatologiczne leczenie w przyszłości.

Pozbawione strachu i regularne wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym umożliwiają ochronę przed próchnicą, a także wadami zgryzu. Chcemy nauczyć Państwa dziecko właściwych nawyków higienicznych i oprócz kompleksowego leczenia zębów mlecznych i stałych pokazać, że dbanie o zęby i ich leczenie może kojarzyć się pozytywnie.

Podczas zabiegu dziecko będzie w przystępny sposób i na bieżąco informowane o każdym kolejnym kroku stomatologa.

Prosimy aby umawiać dziecko w porze dnia kiedy nie będzie zmęczone, senne lub głodne, by wizyta przebiegała dla małego pacjenta jak najmniej stresująco. Rodzice powinni wcześniej uprzedzić, że taka wizyta odbędzie się, nie używać słów, które mogą wywoływać strach np. ból, wiercenie, zastrzyk, nie straszyć.

W ramach dziecięcej profilaktyki proponujemy:

  • Lakierowanie zębów, chroniace przed próchnicą, które wykonuje się na zębach mlecznych oraz stałych. Przy dużych ubytkach zębów mlecznych.
  • Lapisowanie zębów, które powoduje zabarwienie na ciemny kolor takiego zęba przy jednoczesnym zlikwidowaniu jego bólu.
  • Lakowanie bruzd zębów stałych u starszych dzieci uniemożliwia w lakowanym miejscu powstanie próchnicy.